BETIJA BERGA

Par Betiju Bergu

Pēc horoskopa esmu lauva, savu „lauviskumu” izjūtu ik uz soļa, bet man tas patīk un netraucē. Esmu dzimusi gaiļa gadā. Šis savienojums ( lauva- gailis ) esot diezgan bīstams. Kādā grāmatā lasīju, ka lauva– gailis esot „drosmīgs kareivis, kas spējot atdot savu dzīvību pats nezin par ko” .

Rakstīt sāku 10.klasē. Izmēģināju tikai joka pēc. Manos jaunības laikos dzeju lasīja , pārrakstīja un citēja ļoti daudzi, arī es nebiju izņēmums. Un tad......radās vēlēšanās savas domas, pārdzīvojumus un izjūtas pierakstīt. ”Pirmos kucēnus ”neslīcināju, bet sargāju no citu acīm... Tā ir radusies sava veida dienasgrāmata dzejā un īsās miniatūrās.

Literatūra ir kļuvusi par manu profesiju. Meklēju jaunus, talantīgus cilvēciņus , jo vēlos tiem palīdzēt veikt ceļu pie saviem klausītājiem un lasītājiem drīzāk ( nekā tas izdevās man ) .

Katra autora dzīvē pienāk brīdis, kad ar dzejisko vientulību liekas par maz un gribas rast savu klausītāju vai lasītāju . Sākumā tie , protams, bija draugi, kuriem iedevu palasīt savus „šedevrus”. Pirmajā tādā reizē es pat neatzinos, ka tie ir mani „radījumi” ( bailes un satraukums bija pārāk liels ). Ar laiku, draugu atzinības iedrošināta, vairs neslēpu, ka tie ir mani dzejoļi, tomēr izvēlējos sev pseidonīmu. Un nu....jau daži mani atpazīst kā Betiju Bergu... Mani „literiņi” ir publicēti draugu.lv dienasgrāmatā, kur var lasīt komentārus par savādnieci Betiju, kas reizēm mēdz paspēlēties ar ilūzijām un nedaudz izbārstīt savas „vārdu krustnagliņas”.

Esmu mūsdienīga sieviete un cenšos apvienot darbu ar ģimeni.....Cik labi man tas izdodas ? ....īsti nezinu, jo vienmēr pietrūkst laika..... Man ir 17 gadus jauns dēls Kristaps , 7gadīga meitiņa Alise Klinta un 6gadīgā Megija Gunda.

Kad es rakstu??? Visbiežāk tas notiek naktīs, kad mājās ir klusums un visi guļ..... esmu „pūce”, ko dzīve no rītiem pārvērš „cīrulī” . Nerakstīt gan vairs nevaru, tad ikdienas rutīna, steiga un darbi mani „sagrauž no iekšas”....šķiet, ka kļūstu neciešama ....raganīga....sprādzienbīstama......Vajadzīga izlādēšanās....tādēļ bieži klausos mūziku, bet....... kad tas nelīdz......sagaidu nakti.....aizveru durvis.....atveru sevi .....un ....aiziet.....!

grafika

***

Lai sasildītos, ...
Tam vajag divus
Viņš teica
Nāc!
Es ielīdu paslepus viņa kabatā
Kā kabatzaglis naudu
Es zagu tuvumu
Viņa
Kabatā
silti un labi
pukst nedaudz vientuļš
auksts mandarīns
Nu
Te esam mēs abi
Lai sasildītos, ...
Tam vajag divus